BLOG

27.06.    << Zpět na výpis
2017
retro-michal-lucka-plakat-michal-botek-foto-postprodukce-fotograf-pribehu-kreativni-fotograf-foceni-a-retus-foto-montaz-lide-romance-portret

Jak vytvořit dvoumetrový obraz v retro romantickém stylu?

Focení bylo skvěle nachystané. Klienti chtěli nafotit svou nádhernou motorku a zasadit ji i sebe do prostředí a času tak, aby vše odpovídalo období, kdy tento stroj brázdil silnice. Zapůjčili si dobové kostýmy, sladili sebe, aby vypadali jako harmonický pár focený v období padesátých let. Naložili motorku a přijeli od Brna až do Olomouce, aby mohli zhmotnit dvoumetrový obraz, jaký si přáli do svého hnízdečka lásky.

 

Vše by šlo naprosto hladce, kdyby v Olomouci, kde jsme chtěli fotit ve starých uličkách, nepršelo a nepřestal mi fungovat odpalovač. Naštěstí jsme všemu nechali volný průběh, nepropadli panice. Našli jsme řešení na Svatém Kopečku u Olomouce, kde bylo chráněné podloubí před deštěm a my mohli radostně a v suchu fotit.

 

Bylo však v této době už docela velké chladno a partnerka na fotografii tohoto páru byla v předposledním měsíci těhotenství. Naštěstí hned vedle byla kavárna, kde ocenila i zahřívací útěky z focení, když byla zima neúnosná.

 

Jeden zdroj světla jsem odpálil z blesku připevněného přímo na foťáku. Photoshop zachránil celou akci, aby ve fotografii byly i staré zdi, jaké jsem si plánoval před focením a měly hrát vedlejší roli olomoucké uličky se zažloutlou a opadanou omítkou.

 

Původní fotografie zdroj-PRIMO-Z-FOCENI

 

Co jsem si odnesl z tohoto focení? Jak skvělá je improvizace, klidná mysl a můj stálý pomocník Photoshop. Jak zajímavé místo se může naskytnout jen tak náhodou, když plány vyhoří. Jaký příběh můžeme s klientem zažít a když se podíváme oba na fotografii, vzpomeneme si na tento báječný den plný legrace a nečekaných událostí.

 

Fotografie po úpravě ve Photoshopu foto1

 

Podívejte se na video, jak vypadala realizace ve Photoshopu. Co na to říkáte? Jakou fotografii chcete mít s partnerem či partnerkou? Klidně mi napište nebo se rovnou zastavte, aby se mohly realizovat.

 

 

Michal Botek, kreativec, grafik, fotograf a postproducent

„Mír s Tebou, veškerý můj klid a mír…“

Zanechte komentář