Příběh jsem zasadil do období města okolo 2 stol. před n.l., vycházející podle historických podkladů.


Jak vypadá zrod postprodukční fotografie? Počátek mojí tvorby vyžaduje vždy důkladnou přípravu. Vše začíná nápadem, rešerší, čtením knih, odborných článků a konzultace s fundovanými lidmi. Vytvořím si jasnou představu o tom, co chci vyprávět a tu následně naskicuji.
Díky muzeu, archivu města, knihovny, lidí znalých na historii, moji knihovny a přátel, jsem vytvořil první fotografii nezastavěné Olomouce, jak mohla vypadat v období kolem 2. stol. před n. l. . V pozadí je vidět skála vystupující z bažin i s nejvyšším místem, Michalským kopcem, kde dnes stojí kostel sv. Michala. V popředí leží zraněný kelt s ošetřující druidkou.

Možná podoba Olomouce okolo neolitu a starověku. Celá skála je poskládaná z desítek fotografií kamenných útvarů, které dnes obklopují olomoucký park - Bezručovy sady.


Na začátku je vždy myšlenka, nápad. Jen je potřeba vše prostudovat, aby byla tvorba opřena o fakta. Mnoho studijních materiálů jsem posbíral v olomoucké knihovně (Tereziánská zbrojnice).


Díky za tuto mapu olomoucké knihovně, protože o městě není mnoho informací, jak vypadala Olomouc v období neolitu a starověku. Mohl jsem si lépe představit, jak skála mohla vypadat.


Skica, jak mohla nezastavěná Olomouc vypadat. Pomůcka i pro ujasnění si, jaké lokace ještě nafotit, aby vytvořily dávnou historii místa.


Naskicovaná kompozice, jak budu postavy fotit a skládat fotku ve Photoshopu.


Zapůjčené keltské rekvizity od kamaráda Petra.


Backstage z focení a skvělý tým lidí, který mi neumrzl, i když měli namále...


Podívejte se na video foto a postprodukce - krok za krokem
Chcete ode mě vymyslet a vytvořit také fotografický příběh? 
Volejte 603 89 00 99 nebo pište na michal@michalbotek.cz
Michal Botek, grafik a fotograf retušér, Olomouc
Back to Top